• Uwaga!!! Egzamin ósmoklasistów!

Przypominamy, że w dniach od 24 do 25 maja (wtorek, środa, czwartek) odbędzie się w naszej szkole Egzamin Ósmoklasisty. Uczniowie klas I-VII nie mają w tych dniach zajęć.

• Uczniowie klas ósmych przychodzą do szkoły na 8:15.

• Przynoszą ze sobą dwa czarne długopisy i dokument potwierdzający tożsamość.

• Mogą mieć przy sobie małą wodę i chusteczki higieniczne.

• Uwaga! Zdający uczniowie NIE MOGĄ mieć przy sobie telefonów komórkowych, zegarków z funkcją dzwonienia ani żadnych innych urządzeń telekomunikacyjnych.

Ósmoklasiści, trzymamy za Was kciuki!

• DUMA NASZEJ SZKOŁY – LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

6 maja 2022 r. w SP 21 w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W tym roku ten zaszczytny tytuł otrzymało dwoje uczniów  naszej szkoły: Natalia Szorc (kl. VIIIb) w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego i Mateusz Trybułowski (kl. VIIIb) w Wojewódzkim Konkursie Historycznym. Na wyróżnienie zasługuje również Maciej Złotnik (kl. VIIIb), który zdobył tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego. Aby znaleźć się w gronie kilkunastu najlepszych uczniów województwa podlaskiego, laureaci musieli przejść trzy etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki, zdobywając na każdym z nich min. 90% przewidzianych punktów z testu. Wymagało to od nich nie tylko talentu, który jest darem natury, ale przede wszystkim ogromnej, wytrwałej  pracy pod okiem niestrudzonych pedagogów – Beaty Grygo, Wojciecha Smółko i Jolanty Zdańskiej.

Podczas uroczystości, którą uświetnił swoją obecnością  minister Dariusz Piontkowski, wojewoda podlaski Bohdan Józef Paszkowski oraz podlaski kurator oświaty – Beata Pietruszka, laureaci usłyszeli wiele słów uznania i zapewnienia, że są dumą i przyszłością narodu. Gratulujemy Natalce i Mateuszowi oraz ich rodzicom i życzymy, by kolejne etapy ich edukacji były równie owocne.

• Wycieczka do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

27 kwietnia 2022 roku klasy II b, II c i III a wraz z opiekunami K. Boufał, E. Jabłońską, M. Kochańską i A. Sierba odbyły wycieczkę do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od Sokolarium. Główną atrakcją zajęć był pokaz ptaków w locie swobodnym. Pokazowi towarzyszyła pogadanka o zwyczajach i zachowaniu ptaków drapieżnych. Następnie wzięliśmy udział w lekcjach muzealnych. "Kto ma pszczoły, ten ma miód" - zajęcia przybliżyły dawne bartnictwo i pszczelarstwo. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonały świeczkę z węzy, którą zabrały do domu. "W dawnej szkole" - podczas tych zajęć dzieci przeniosły się w czasy, kiedy lekcje rozpoczynał dźwięk dzwonka ręcznego. W części warsztatowej uczniowie próbowali swoich sił w sztuce kaligrafii posługując się gęsim piórem, stalówką i patykiem