• Aktualności

     • Wyjazd integracyjny klas IVa, IVc i Va
      • Wyjazd integracyjny klas IVa, IVc i Va

       18 stycznia klasy IVa, IVc i Va uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Białegostoku. Pierwszym punktem naszej wyprawy był klub Hula Kula. Dwie godziny gry w kręgle i bilarda wprowadziły wszystkich w dobry nastrój. Następnie udaliśmy się do Pałacu Branickich, a dokładnie do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, mieszczącego się przy Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Zwiedzaliśmy gabinety lekarskie wyposażone sprzęt medyczny używany przez lekarzy ponad sto lat temu. Samodzielnie wykonaliśmy w laboratorium farmaceutycznym mydło, które mogliśmy na pamiątkę zabrać do domu. Na koniec wycieczki obowiązkowa wizyta w McDonald's. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Moniek.

       Opiekunami na wycieczce byli p. Danuta Godlewska, p. Jolanta Zdańska i p.Tomasz Zdański

     • „Polskie kolędy i pastorałki”
      • „Polskie kolędy i pastorałki”

       Dnia11 stycznia uczniowie z naszej szkoły wraz s. Małgorzatą uczestniczyli w konkursie kolęd i pastorałek - „Polskie kolędy i pastorałki”, który zorganizował Zespół Szkół Ogólnokształcący w Knyszynie. W konkursie wzięli udział uczniowie z Knyszyna, Kalinówki Kościelnej oraz Jasionówki. Naszą szkołę reprezentowali:

       • kl II b Nikola Bigda z pastorałką „Pachnie świętami”,
       • kl III b Piotr Magnuszewski z pastorałką „Tylko jedna jest taka noc”,
       • kl IV a Natalia Załoga z kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki”,
       • kl VI a Tola Niemotko z pastorałką „Prosto z nieba”,
       • kl VIII b Anna Grygo z pastorałką „Noel”.

       Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia za wykonanie pastorałek i kolędy. Uczniów do konkursu przygotowały: Pani Beata Grygo oraz Pani Elżbieta Wiszowata. Dziękujemy Paniom, które przygotowały uczniów do konkursu. Dziękujemy uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę oraz ich rodziców, którzy wspierali dzieci w tym przygotowania, a także za dowiezienie dzieci na konkurs.

       Siostra Małgorzata

     • Stołówka szkolna
      • Stołówka szkolna

       Opłata za obiady w styczniu 2023 wynosi:

       • klasy I-VIII- 65 zł (pomniejszono o dzień 20 XII 2022r.)

       Wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie przelewem na konto szkoły: 628085 0005 0007 2980 2000 0080

       Po uregulowaniu wpłat uczniowie klas IV-VIII proszeni są o zgłaszanie się po kartki na obiad.

       Wpłatę za grudzień proszę uregulować do 10 stycznia.

     • WIGILIE W KLASACH I-III
      • WIGILIE W KLASACH I-III

       21 grudnia 2022 r.  w klasach I – III naszej szkoły odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Były ciepłe życzenia, dzielenie się opłatkiem, słodkie poczęstunki oraz wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

       Wszystkim życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2023 Roku.

     • GWIAZDKA DLA SENIORA
      • GWIAZDKA DLA SENIORA

       Jest nam bardzo miło poinformować, że za pieniądze zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego udało się przygotować 10 paczek. 22 grudnia pan Mariusz Popowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przekazał  je osobom potrzebującym w Mońkach i we wsiach: Świerzbienie, Dziękonie, Przytulanka. Pracownicy MOPSu dodatkowo przygotowali kolejne 12 paczek, w ten sposób obdarowane zostały 22 osoby. Wszystkim zaangażowanym  w naszą akcję serdecznie dziękujemy.

       Samorząd Szkolny

     • KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK
      • KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

       21 grudnia 2022 r. klasy I – III naszej szkoły wzięły udział w Szkolnym Koncercie Kolęd i Pastorałek pt. „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…”. W świąteczny nastrój wprowadziły nas wspaniałe występy poszczególnych klas, przygotowane pod kierunkiem wychowawców. Koncert przygotowały pani Ewa Konopka i pani Agata Zub. Za pomoc w przygotowaniach dziękujemy pani Emilii Gołębiewskiej. Koncert poprowadziła pani Ewa Konopka. Dziękujemy.

     • Wycieczka do Białegostoku
      • Wycieczka do Białegostoku

       16 grudnia 2022r. uczniowie klasy I A i II C pod opieką pań: Alicji Misiejko, Bożeny Skutnik oraz Beaty Stoczko wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.

       Na początku dzieci spędziły czas na wesołych zabawach w Fabryce Misia według własnych zainteresowań lub z animatorem. Następnie wszyscy udali się do Muzeum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy  w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Słuchając ciekawych opowieści przewodników uczniowie obejrzeli wystawy: Przyroda północno-wschodniej Polski;  Skamieniałości z osadów polodowcowych; Rośliny chronione i charakterystyczne Podlasia; Fauna mórz podzwrotnikowych; Stawonogi tropikalne; Przyroda rejonów polarnych;  Przyroda rafy koralowej;  Minerały i skały; Hodowle terraryjne , Pszczoły i ich rola w przyrodzie. 

       Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w Mc Donalds. Wycieczka była bardzo udana, ciekawa i wszystkim się podobała. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
      • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

       Za nami kolejny już świąteczny kiermasz, a samorząd szkolny jak zwykle stanął na wysokości zadania. Było pysznie, świątecznie i radośnie. Oprócz słodkich wypieków, można było zrobić sobie zdjęcie w fotobudce i posłuchać świątecznych piosenek.

       Dzięki osobom, które przygotowały te wspaniałe wypieki udało na się zebrać 1100,69 zł na paczki dla osób samotnych oraz 101,43 zł na zakup ziarna ptakom dokarmianym na terenie szkoły.

       Wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy!

       Wesołych Świąt!

      • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

                  Tegoroczny kiermasz organizujemy pod hasłem „Gwiazdka dla Seniora”. Najnowsze badania pokazują, że obecnie najuboższą grupą społeczną są właśnie seniorzy i osoby samotne. Dlatego Samorząd uczniowski postanowił przygotować paczki świąteczne najbardziej potrzebującym, zaś adresatów pomoże nam znaleźć Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mońkach.

       Oto nasz plan działania:

       ·      do 15 grudnia: zgłaszają się osoby chętne do przygotowania słodkich wypieków na Kiermasz (do pań                                        Joanny Wojtach i Anny Zyskowskiej) 

       ·      19 grudnia: Kiermasz świąteczny

       ·      20 – 21 grudnia: kompletowanie paczek

       ·      22 – 23 grudnia: przekazanie paczek

                Uwaga! Ponieważ nasza szkoła zimą dokarmia ptaki, w trakcie Kiermaszu będzie można pomóc zebrać środki na ziarno. Samorząd przygotuje świąteczną fotobudkę, przy której będzie umieszczona skarbonka.

                A co można jeszcze zrobić, oprócz zbiórki? Kochani Uczniowie, rozejrzyjcie się uważnie dookoła. Może w waszym sąsiedztwie mieszka jakaś starsza osoba? Może jest ktoś komu wystarczy dobre słowo, a może kawałek waszego świątecznego sernika. Czasami wystarczy drobny gest.

       Razem możemy więcej! 

        

     • Z WIZYTĄ W WIOSCE ŚWIETEGO MIKOŁAJA
      • Z WIZYTĄ W WIOSCE ŚWIETEGO MIKOŁAJA

       6 grudnia to szczególny dzień w roku – mikołajki. Uczniowie klas III b i III c z wychowawczyniami postanowili go uczcić odwiedzając Wioskę Świętego Mikołaja znajdującą się w Majątku Howieny, w miejscowości Pomigacze. Dzieci mogły zobaczyć jak pracują Elfy, przenieść się do szczęśliwej krainy pełnej niespodzianek, poczuć magię nadchodzących Świąt. Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Szopki Bożonarodzeniowej i minizoo, gdzie oprócz zwierząt żyjących w Polsce są kangury i strusie. Warsztaty z Elfami rozpoczęły się od wypicia rozgrzewającego zimowego napoju i zjedzenia pysznych pierniczków. Następnie Elfy zorganizowały dyskotekę i samodzielne robienie pierników. Na spotkaniu z Mikołajem każde dziecko mogło zdradzić mu swoje świąteczne marzenie i otrzymało Certyfikat Honorowego Gościa Wioski Świętego Mikołaja. Zwiedzaliśmy również dom Mikołaja. Każdy uczestnik napisał list, włożył go do koperty, którą później wrzucił do skrzynki na Poczcie Św. Mikołaja. Na zakończenie uczestnicy zjedli pyszny obiad. Pełni pozytywnych wrażeń, naładowani świąteczną energią wróciliśmy do Moniek. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

       Opiekunkami wycieczki były panie: Agnieszka Sierba, Martyna Kochańska i Joanna Wojtach

     • „Poznaj Polskę” – wycieczka do Warszawy
      • „Poznaj Polskę” – wycieczka do Warszawy

       W piątek 2 grudnia klasa 6a i 5b uczestniczyły w wycieczce do Warszawy zorganizowanej w ramach rządowego projektu „Poznaj Polskę”. Najważniejszym punktem było odwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie mogli w interesujący sposób poznać historię ostatniej wojny - posłuchać głosów ówczesnej Warszawy, wziąć do ręki osławionego w powstańczych pieśniach STENA czy doświadczyć przejścia kanałem, obejrzeć przejmujący film pokazujący rozmiar zniszczenia stolicy. Z muzeum uczniowie wyszli nie tylko wzruszeni ogromem cierpienia, którego doświadczyli nasi przodkowie, ale przede wszystkim pełni dumy z bohaterstwa Polaków. To poczucie wzmocniło też podziwianie współczesnych budowli, które rozświetlone mnóstwem świateł wyglądały imponująco podczas wieczornego spaceru. Wrażeń dopełniła wizyta w Królewskim Ogrodzie Świateł w Wilanowie. Młodzież nie kryła zachwytu, przechodząc przez świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewała muzyka klasyczna, Labirynt, w którym rozpoznawano postacie mitologiczne czy Ogród Różany. Najsilniejsze emocje wywołał jednak udział w mappingu, czyli trójwymiarowym pokazie łączącym światło, obraz i dźwięk. W oknach pałacowych pojawił się król Jan III i królowa Maria Kazimiera, widzowie byli świadkami m.in. wjazdu konnego orszaku oraz pokazu tańców dworskich. Do domu wszyscy wracali w doskonałym humorze z piosenką powstańczą na ustach.

       Autorką tego projektu i kierownikiem wycieczki była p. Kinga Miłkowska, a w opiece nad uczniami wspierali ją p. Agnieszka Złotnik, p. Dorota Blaszko, która w ciekawy sposób „przemyciła” też treści programowe z geografii i p. Beata Grygo.

       B.G.

     • MIKOŁAJKI w klasach I – III
      • MIKOŁAJKI w klasach I – III

        6 grudnia 2022 r. uczniowie klas I – III naszej szkoły wraz z wychowawcami spotkali się na MIKOŁAJKOWEJ  IMPREZIE  INTEGRACYJNEJ.

       Odwiedził nas Święty Mikołaj w towarzystwie pomocnych elfów. Dzieci z wielką radością zaprezentowały piosenkę i taniec pt. „Dziadzio Mikołaj” oraz odebrały  mikołajkowe upominki. Radości nie było końca!

     • W JESIENNYCH BARWACH…
      • W JESIENNYCH BARWACH…

       Uczniowie klas I – III naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym pt. „BARWY JESIENI”.

       Na konkurs wpłynęły sto trzy prace, wykonane różnymi technikami. Nagrodzono trzydzieści osiem prac oraz wyróżniono czterdzieści dwie prace. Zostały one wyeksponowane na pokonkursowej wystawie plastycznej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Jesienny konkurs wraz z wystawą, zostały zorganizowane przez panią Ewę Konopka i panią Agatę Zub.

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!