Zapraszamy do zapoznania się z ofertą darmowych warsztatów fotograficznych dla młodzieży w wieku od 13 do 15 lat. Zajęcia będą odbywały się w Mediatece w dniach15,16, 22 i 23 stycznia.
Link do projektu:
https://www.facebook.com/naszedzielasztuki
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą darmowych warsztatów fotograficznych dla młodzieży w wieku od 13 do 15 lat. Zajęcia będą odbywały się w Mediatece w dniach15,16, 22 i 23 stycznia.
Link do projektu:
https://www.facebook.com/naszedzielasztuki
Projekt w ramach realizacji zadania publicznego "Klasa pod chmurką - ekopracownia" formalnie dobiega końca. Dzięki pozyskanym funduszom udało nam się zbudować wiatę do prowadzenia zajęć, stworzyć kąciki bioróżnorodności i ornitologiczny, zasiać łąkę dla zapylaczy. Mamy budki lęgowe, karmniki dla ptaków, beczkę na deszczówkę, czyli mamy piękny początek...Bo to zaledwie początek naszej przygody z alternatywną edukacją przyrodniczą. Dziękuję wszystkim zaangażowanym nauczycielom: pani Dorocie Blaszko, pani Beacie Kulikowskiej i panu Dariuszowi Grabowskiemu za pomoc i pracę w ramach wolontariatu. Dziękuję również za ogrom wsparcia pani dyrektor Alicji - Halickiej Pochodowicz, Radzie Rodziców, państwu Anecie i Pawłowi Mroczko oraz edukatorom z Biebrzańskiego Parku Narodowego, Annie Satkiewicz i Bogdanowi Browarskiemu. Wiosną wrócimy z fotorelacją i pomysłami na dalsze działania.
Koordynator projektu
Zmiana wyskości opłat za obiady w grudniu.
Opłata za obiady w grudniu 2021 wynosi:
Naszą małą, szkolną tradycją jest Mikołajkowa Poczta, organizowana przez samorząd szkolny. Mikołaj, śnieżynki, renifer, elfy… cała ekipa 6 grudnia ciężko pracowała roznosząc prezenty grzecznym dzieciom. Okazało się, że w szkole jest ich całe mnóstwo Świąteczne piosenki na przerwach przypominały, że gwiazdka już tuż, tuż…
6 grudnia 2021 r. klasy I – III naszej szkoły obchodziły MIKOŁAJKI. Tego dnia, niepodzielnie królował kolor czerwony. Były upominki, słodkości, mikołajkowe zabawy i mnóstwo radości.
W dniach 22 – 26 listopada 2021 r. w klasach I – III odbyły się klasowe zabawy andrzejkowe. Uczestnicy przybywali do szkoły bajecznie przebrani. Stroje były barwne i pomysłowe. Zgodnie z tradycją były andrzejkowe wróżby, zabawy i tańce oraz słodkie poczęstunki. Wszyscy świetnie się bawili!
22 listopada 2021 r. uczniowie klasy Ia z wychowawcą Ewą Konopka obchodzili Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzieci określiły co to znaczy być życzliwym i dlaczego bycie życzliwym jest takie ważne. Wszyscy uczestnicy zabawy poddali się próbie „MINKA – CYTRYNKA”, zachowali uśmiechy i zdobyli ORDERY UŚMIECHU. Brawo!
Matematyczny Czar Par – 2021
W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach odbyła się 22 edycja Konkursu “Matematyczny Czar Par”, którego głównym organizatorem było “Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki w Mońkach”.
Do udziału w imprezie zaproszone zostały społeczności szkół podstawowych powiatu monieckiego, ale do walki o puchary i inne cenne nagrody przystąpili tylko uczniowie Szkoły Podstawowej w Jasionówce i Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach.
W zawodach uczestniczyło 16 par rekrutujących się spośród uczniów klas VII i VIII obu szkół.
W klasyfikacji par I miejsce zdobyli: Kamil Biedrzycki i Mateusz Falkowski - SP nr 1 Mońki, na drugim miejscu uplasowały się ex aequo pary: Kacper Prokop i Marcin Rzepecki - SPJasionówka oraz Mateusz Trybułowski i Hubert Czerech - SP nr 1 Mońki, a na trzeciej pozycji znalazły się ex aequo 3 pary : Aleksandra Bielska i Emilia Olechno, Nikola Baworska i Zuzanna Gajewska oraz Piotr Sobolewski i Jakub Woźniewski - wszyscy z SP nr 1 w Mońkach. Natomiast w punktacji szkół SP1 wyprzedziła SP z Jasionówki . Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wszystkim uczestnikom ich opiekunom oraz hosstesom zapewniono napoje oraz poczęstunek.
Nauczyciele matematyki SP1w Mońkach
21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie klasy Ib z wychowawcą Agatą Zub obchodzili ten dzień 22 listopada. Z tej okazji w klasie odbyły się zabawy poświęcone życzliwości, zdjęcia oraz zdobywanie orderów uśmiechu. Był to radosny dzień, pełen miłych słów i gestów. Każdy z nas wie, że życzliwość, uśmiech oraz pozdrowienia są bardzo ważne w życiu codziennym.
22 listopada klasa Ic z wychowawczynią Bożeną Skutnik włączyła się aktywnie do obchodów Dnia Kredki. Tego dnia uczniowie ubrali się na kolorowo, dominowały barwy: żółta, czerwona, zielona i niebieska. Zajęcia rozpoczęły się obejrzeniem filmiku "Jak powstaje kredka". Na uczniów czekało też wiele ciekawych zadań, zabaw i prac plastycznych z kredkami w roli głównej. Przez cały dzień dzieci bawiły się kolorami, m.in. liczyły, kolorowały, rysowały. Miały okazję przejść po wybiegu prezentując swoje kolorowe ubrania. Dzisiejsze święto umilała nam znana piosenka „Kolorowe kredki”, która towarzyszyła klasie przez niemalże wszystkie zajęcia edukacyjne. Zwieńczeniem dnia było tworzenie zakładek w formie kredki.
Pierwszym punktem zwiedzania podczas wycieczki było Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Uczniowie zwiedzając skansen mieli okazję zobaczyć zabytkową drewnianą architekturę wsi podlaskiej a także wnętrza dawnych budynków mieszkalnych i gospodarczych. Kolejnym punktem wycieczki były Kosmiczne Warsztaty "Tęczowej Chemii" w Fabryce Misia. Dzieci pod okiem szalonych chemików wykonywały eksperymenty laboratoryjne. Następnie uczniowie miło spędzili czas bawiąc się na placu zabaw oraz biorąc udział w dyskotece z Minionkiem
Uczniowie klasy IIc z wychowawczynią p. Agnieszką Sierba uczcili 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości biorąc udział w klasowym konkursie wiedzy NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Wykonali pracę plastyczno - techniczną przedstawiającą nasze symbole narodowe. Zapoznali się z najważniejszymi wydarzeniami z przeszłości narodu polskiego. Wysłuchali kilku pieśni patriotycznych i wspólnie odśpiewali hymn narodowy w ramach akcji "Szkoła do hymnu".
10 listopada 2021 r. klasa Ib z Panią Agatą Zub świętowała kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z zapałem przystąpili do kolorowania godła i flagi Polski oraz przygotowania kotylionów. Słuchali pieśni patriotycznych. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” wspólnie odśpiewali w sali lekcyjnej hymn narodowy. W biało - czerwonych barwach prezentowali się doskonale.
8 listopada 2021 r. w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania klasa Ib z wychowawcą Agatą Zub zorganizowała zdrowe śniadanie oraz zajęcia pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania oraz przekonały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu mają energię do nauki i zabawy. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.
W październiku uczniowie klasy Ib z wychowawcą Agatą Zub odwiedzili Izbę Pamięci Patrona Szkoły Jana Pawła II. Z zainteresowaniem obejrzeli zgromadzone tam zdjęcia, albumy i inne materiały, które przybliżyły im postać Papieża Jana Pawła II. Wizyta w Izbie Pamięci wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy i refleksji.
Opłata za obiady w listopadzide 2021 wynosi:
Pamiętacie Koło Ornitologiczne „Podróżniczek”? Tak, to to, które tak energicznie zaczęło działać przed pandemią. Spotykaliśmy się w szkole, wyjeżdżaliśmy do Biebrzańskiego Parku Narodowego, żeby dowiedzieć się jak dokarmiać ptaki i budować karmniki, na Uniwersytet w Białymstoku na spotkania z profesjonalnymi przyrodnikami, nad Siemianówkę by obserwować, jak pracują obrączkarze.
Niestety pandemia pokrzyżowała nam dalsze plany. Musieliśmy na dłuższy czas zrezygnować ze spotkań i wyjazdów.
Ale nie zrezygnowaliśmy z naszych pasji i działamy dalej.
W tym roku realizujemy projekt, dzięki któremu udało się pozyskać z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich środki na zakup sprzętu do obserwacji ptaków. Zostaliśmy wyposażani w 12 lornetek, 2 lunety, statywy do nich i adaptery do smartfonów!
W piątek 5 listopada wyszliśmy na pierwsze obserwacje i testy sprzętu – poczuliśmy się jak prawdziwi birdwatcherzy! Teraz nasze wyjścia w teren nabiorą nowej jakości. W planach mamy inwentaryzację gatunków ptaków pojawiających się w Mońkach i najbliższej okolicy.
Opiekunowie projektu: Dariusz Grabowski, Anna Zyskowska, Agnieszka Szaciłowska – Popowska.
Uprzejmię informuję, że od 8 listopada 2021r. wracamy do kształcenia stacjonarnego.
Wiesława Świsłocka
20 września 2021 uczniowie klas IVc i VIIIa wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Celem wizyty w stolicy było odwiedzenie miejsc i obiektów, które były związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i upowszechnianiem i ochroną wolności, swobód obywatelskich i demokracji.
Pierwsze kroki skierowaliśmy Senatu RP. Pani przewodnik opowiedziała nam o jego historii, funkcjach, o tym jak działa. Spotkaliśmy się z senatorem RP panem Kazimierzem Michałem Ujazdowskim, który odpowiadał na nasze pytania. Obejrzeliśmy wystawę „Elementarz dobrych wspomnień” zorganizowaną z okazji 140 rocznicy urodzin prof. Mariana Falskiego – autora elementarza, z którego uczyły się czytać miliony dzieci.
Po wizycie w Senacie przejechaliśmy na Stare Miasto, gdzie p. Kotiuk opowiedział nam o jego najciekawszych obiektach. Finałowym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego i jego wystaw.
Do Moniek wracaliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.
Bardzo dziękujemy panu Mariuszowi Popowskiemu, paniom Katarzynie Sojko i Beacie Nietupskiej, dzięki których inicjatywie i zaangażowaniu całość kosztów wycieczki została pokryta ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Powered by aSc EduPage