Nowa galeria Dzień Kobiet, Dzień Dziewczyn została dodana do albumu fotograficznego
Dzień Kobiet w klasie IIIb
Chłopcy z klasy III b razem z wychowawczynią Bożeną Skutnik zorganizowali obchody Dnia Kobiet. Chłopcy rozpoczęli świętowanie złożeniem życzeń w formie wierszy. Następnie odśpiewali uroczyste „Sto lat” i opowiedzieli o znaczeniu imienia każdej dziewczyny. Wszystkie otrzymały płynące z małych serc osobiste życzenia, kwiaty, dyplomy Super Dziewczyny oraz upominki. Nie zabrakło konkursów i prezentacji artystycznych. Panowie w szczególny sposób dbali o to, aby tego dnia żadna koleżanka nie chodziła ze smutną miną. Miłe chwile trwały przez kolejne lekcje. Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie w organizację tego dnia.
Wychowawczyni klasy Bożena Skutnik
12
Odlotowy Pokaz Mody
Dnia 8 marca 2021 r. uczniowie klasy 3c z wychowawcą Ewą Konopka zorganizowali szczególne obchody Dnia Kobiet. Już od rana trwały przygotowania do ODLOTOWEGO POKAZU MODY. Dziewczęta w roli supermodelek, występowały w przygotowanych wcześniej kreacjach. Na wybiegu prezentowały się pięknie. Chłopcy w roli jurorów oklaskiwali i nagradzali punktami występy koleżanek. Przedsięwzięcie zakończyło się popisami tanecznymi oraz wręczeniem dyplomów i nagród. Nie zabrakło życzeń, kwiatów i upominków z okazji obchodzonego święta. Był też słodki poczęstunek. Zabawa była bardzo udana!
23
Dzień Kobiet – Dzień Dziewczyn!
8 marca wszystkie Panie, Dziewczyny i Dziewczynki otrzymują mnóstwo życzeń, kwiatów i prezentów. My również chcielibyśmy podkreślić wyjątkowość tego dnia… ale zamiast kwiatów mamy bukiet książek i filmów, które warto przeczytać i obejrzeć.
A oto nasze propozycje na dzisiejszy „babski wieczór”:
- „Enola Holmes” (reż. Harry Bardbeer).
Film, który powstał na podstawie bardzo popularnej serii książek Nancy Springer. Zabawna, błyskotliwa i wciągająca historia młodej Enoli, siostry sławnego Sherlocka, z pewnością zainspiruje do odkrywania świata i przeciwstawiania się stwierdzeniu, że kobiety są słabszą płcią.
- „Vaiana: Skarb oceanu” (film animowany, reż. Ron Clements)
Nastoletnia córka przywódcy plemienia chcąc ocalić swoją wyspę przed zagładą wyrusza na niebezpieczną wyprawę po oceanie. Film o księżniczce, która nie czeka na księcia, tylko bierze sprawy w swoje ręce.
- Pipi Langstrumf (książka i film)
Pippi Pończoszanka to najweselsza i najdziwniejsza dziewczynka na świecie! Od kiedy jej ojciec został królem Południowego Pacyfiku, mieszka w Willi Śmiesznotce w towarzystwie konia oraz małpki i robi tylko to, co chce. Nie chodzi do szkoły, jest wielką kłamczuchą i stanowczo lepiej sobie radzi ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku – ale za to ma bardzo dobre serce! (opis od wydawcy).
- Seria „Wspaniałe kobiety, które zmieniły świat”, Wspaniałe kobiety, które zmieniły planetę”, Wspaniałe kobiety, które zmieniły historię”, Kate Pankhurst.
Książki o nadzwyczajnie wspaniałych kobietach, które na trwałe zapisały się na kartach historii, zmieniając oblicze świata.
- „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”, Anna Meller – Dziewit.
Wszystkim chłopakom i dziewczynom, którzy kochają historię. Książka Anny Meller – Dziewit opowiada o Polkach, którym wiele zawdzięczamy. Dla trochę starszych dzieci, 9-14 lat.
- „Dziewczynki latają wysoko” Piękna, prosta, metaforyczna książka o tym, że warto walczyć o swoje marzenia. Najbardziej spodoba się dzieciom w wieku 5-8 lat.
- „Była sobie dziewczynka” , autorzy Piotr Dobry, Łukasz Majewski.
Inspirującą książka, dzięki której młode czytelniczki mogą poznać losy swoich rówieśniczek z różnych epok historycznych i zrozumieć, jak to dobrze być współczesną dziewczynką.
- „Kosmos dla dziewczynek” – wyjątkowy dwumiesięcznik dla wyjątkowych dziewczyn. Piękna szata graficzna, mądre i ważne teksty. Magazyn, który warto pokazać swojej córce.
Miłego Dnia Kobiet!
Dzień Pisarzy
3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Tego dnia uczniowie klasy IIIc z wychowawcą Ewą Konopka zorganizowali obchody tego święta. Dzieci poznały bliżej postać Juliana Tuwima, na podstawie wspólnie czytanej książki Agnieszki Frączek pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” oraz klasowej gazetki informacyjnej. Uczniowie poznali również zabawne wiersze poety. Były krzyżówki, łamigłówki i rozsypanki oraz ilustrowanie wybranych wierszy. Zorganizowano też wystawę powstałych prac.
8
Dzisiaj Dzień Dzikiej Przyrody
Kochany Uczniu, Rodzicu, Nauczycielu...może warto wyjść na spacer do lasu, do parku, do swego ogródka? Może zaplanować wycieczkę w jednym z naszych parków narodowych, rezerwatów, mamy przecież tak blisko. Miłego dnia
Dzień Piegów 2021
Dnia 1 marca 2021 r. uczniowie klasy IIIc z wychowawcą Ewą Konopka zorganizowali obchody Dnia Piegów. Uczniowie przypomnieli sobie piegowatych bohaterów literatury dziecięcej oraz wspólnie obejrzeli przygody Pippi Pończoszanki. Były piegowate zabawy, piegowate słodycze oraz zdobywanie piegowatych medali.
Bawiliśmy się wybornie!15
Dzień Języka Ojczystego w kl. IIIa
22 lutego 2021 r. uczniowie klasy IIIa z wychowawcą Agatą Zub zorganizowali Dzień Języka Ojczystego. W trakcie wykonywania różnych zadań przypomnieli poznane zasady ortograficzne. Były ciekawe zabawy , dyktando, ortograficzny wyścig oraz wędrówki ozobotów. Dzieci z zaangażowaniem programowały dla nich trasy, używając poznanych kodów. Długo trwały ortograficzne podróże ozobotów. Ten wyjątkowy dzień przyniósł dużo radości oraz uśmiechu.
Nauka ortografii może być interesująca i atrakcyjna.Agata Zub
23
Dzień Języka Ojczystego w kl. IIIc
Dnia 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO. W poniedziałek 22 lutego 2021 r. uczniowie klasy IIIc z wychowawcą Ewą Konopka, zorganizowali klasowe obchody tego święta. Były krzyżówki, łamigłówki, rozsypanki wyrazowe i łamańce językowe. Bawiliśmy się świetnie! Zwyciężyła „Drużyna Kropki”! Gratulujemy!
5
Konstruktorzy z IIIa
19 lutego 2021 r. uczniowie klasy IIIa projektowali i wykonywali roboty,wykorzystując zgromadzone wcześnie materiały. Wszyscy pracowali z zapałem. Oto efekty ich zmagań.
Gratulujemy pomysłów!Agata Zub
4
Stołówka szkolna
Opłata za obiady dla uczniów klas I-III w marcu wynosi 80,50 zł.
Proszę o terminowe uiszczanie wpłat.
Wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie przelewem na konto szkoły:
62 8085 0005 0007 2980 2000 0080
W tytule należy wpisać: imię i nazwisko dziecka, klasę i miesiąc, którego dotyczy wpłata.
Wpłaty za obiady należy dokonywać do 15 każdego miesiąca.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” (Mikołaj Rej)
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
Nasz język ojczysty ma bogatą i długą historię. Najstarsze zdanie zapisane w języku polskim pochodzi z 1270 roku i brzmi: ,,Daj ać, ja pobruszę, a ty poczywaj", co znaczyło: ,,Daj, niech ja pomielę (pokręcę żarna), a ty odpoczywaj".
Obecnie na całym świecie po polsku mówi około… 50 mln ludzi! Duże polskojęzyczne społeczności znajdziemy m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii. Język polski — obok chińskiego, węgierskiego i fińskiego — to jeden z najtrudniejszych do nauki języków świata (głoski „szeleszczące” są kłopotliwe nie tylko dla obcokrajowców).
Włączyliśmy się do obchodów Dnia Języka Ojczystego. Podczas lekcji online języka polskiego uczniowie klas VIa, VIb oraz VIIa mieli okazję prześledzić „błyskawiczne dzieje polszczyzny”, przypomnieć zasady pisowni oraz poprawności gramatycznej. „Łamali” też język, czytając polskie „łamańce językowe”. Oto niektóre z nich:
- Wpadł ptak do wytapetowanego pokoju.
- Czy rak trzyma w szczypcach strzęp szczawiu czy trzy części trzciny?
- Wyrewolwerowany rewolwerowiec wyrewolwerował swój niewyrewolwerowany rewolwer.
- Szczwanego czepka szczwany czepek zaszczepił na szczypicę.
- Głaszcz jeźdźcze rżącego źrebca!
- Przez przemyską pszenicę przeszła przemycona przez przaśną przełęcz przeorysza przedniego zakonu.
Zachęcamy do poznawania języka ojczystego i dbania o jego piękno.
Dla ciekawskich- źródła :
- https://polszczyzna.pl/;
- Ojczysty - dodaj do ulubionych http://www.mkidn.gov.pl/;
- błyskawiczne dzieje polszczyzny https://www.youtube.com/watch?v=RxPKer-tmfA;
Od 17 do 19 marca próbne egzaminy ósmoklasisty
Pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych, że próbne egzaminy ósmoklasisty w bieżącym roku szkolnym odbędą się w następujących terminach:
- 17 marca - j. polski,
- 18 marca- matematyka,
- 19 marca - język obcy.
Wszystkie w/w egzaminy odbędę się w szkole, w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu. Szczegóły dotyczące przebiegu testów próbnych podane zostaną w późniejszym terminie.
Informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są także na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:
- informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów, w tym aneksy do informatorów zawierające wymagania egzaminacyjne obowiązujące w roku szkolnym 2020/2021,
- przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów,
- arkusze próbnych egzaminów ósmoklasisty z lat ubiegłych,
- arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r. i 2020 r.,
- osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych,
- filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.
Dyrekcja Szkoły
Walentynki
14 lutego obchodziliśmy Dzień Zakochanych. W naszej szkole również było serduszkowo, radośnie i bardzo walentynkowo. Dziękujemy za zdjęcia paniom Agacie Zub, Bożenie Skutnik i Emilii Gołębiewskiej
16
Walentynki w klasie IIIc
Dnia 15 lutego 2021 r. uczniowie klasy III c z wychowawcą Ewą Konopka zorganizowali KLASOWE WALENTYNKI. Były miłe zabawy, życzenia i walentynkowa poczta. Nie zabrakło słodkiego akcentu.
22
Święto numeru alarmowego 112
Dnia 11 lutego 2021 r. uczniowie klasy IIIc z wychowawca Ewą Konopka zorganizowali w swej klasie obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Dzieci przypomniały w jakich sytuacjach i w jaki sposób kontaktować się z numerem 112. Utrwaliły też inne numery alarmowe.
4
Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie IIIc
Dnia 9 lutego 2021 r. uczniowie klasy III c z wychowawcą Ewą Konopka zorganizowali obchody „Dnia Bezpiecznego Internetu 2021”. Inicjatywa trzecioklasistów została zgłoszona na ogólnopolską listę inicjatyw lokalnych DBI. Uczniowie poznali NETYKIETĘ, jako zbiór zasad właściwego zachowania w Internecie. Pracując w grupach, układali z rozsypanek wyrazowych zasady korzystania z Internetu. Tworzyli scenki dramowe pt. „Kto po drugiej stronie”. Wspólnie oglądali i omawiali kreskówki pt. „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu”. Uczniowie zaprojektowali i wykonali plakaty pt. „Bezpieczny Internet” oraz zorganizowali wystawę prac.
3
9 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Podajemy linki, które mogą wykorzystać nauczyciele, wychowawcy, rodzice i uczniowie:
Stołówka szkolna
Opłata za obiady dla uczniów klas I-III w lutym wynosi 70 zł.
Proszę o terminowe uiszczanie wpłat.
Wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie przelewem na konto szkoły:
62 8085 0005 0007 2980 2000 0080
W tytule należy wpisać: imię i nazwisko dziecka, klasę i miesiąc, którego dotyczy wpłata.
Wpłaty za obiady należy dokonywać do 15 każdego miesiąca.
Konkurs plastyczny w BbPN
Biebrzański Park Narodowy zaprasza uczniów klas 0-8, ze szkół leżących w gminach sąsiadujących z Parkiem, do udziału w konkursie plastycznym.
Więcej informacji na stronie Parku
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie