• NOWE STREFY RELAKSU W NASZEJ SZKOLE

W piątek, po powrocie do szkoły, czekała na naszych uczniów miła niespodzianka Dwie strefy relaksu, na pierwszym i drugim piętrze. Każda ze stref składa się z dwóch kanap, stoliczka, puf i regałów z zestawem gier logicznych, planszowych i edukacyjnych oraz książek i czasopism. Dzięki realizacji tego projektu, powstało przyjazne miejsce pozwalające na wytchnienie od szkolnych obowiązków, punkt spotkań z przyjaciółmi, wygodna strefa do czytania lub grania. Oprócz stref nauczyciele wychowawcy przeprowadzą z uczniami zajęcia dotyczące uważności, umiejętności wyciszania się, odpoczywania, radzenia sobie ze stresem. Projekt "Strefa relaksu - przestrzeń odpoczynku i budowania relacji" to wynik realizacji zadania publicznego Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki. Dołożymy wszelkich starań, aby rozwijać go przez kolejne lata.

Koordynatorki projektu: Joanna Wojtach i Anna Zyskowska

• Wycieczka do Białegostoku

17 maja uczniowie z klas  II c i I a wraz z wychowawczyniami p. Bożeną Skutnik, p. Alicją Misiejko i p. Moniką Olszewską uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku.

Głównym celem była wizyta w Epi - Centrum Nauki. Na terenie wystawy uczniowie korzystali niemal ze 100 stanowisk doświadczalnych, rozwijając zainteresowania techniczne i przyrodnicze.

Rozpoczynając podróż wśród stanowisk doświadczalnych, uczniowie przenosili się do trochę innego świata – świata nauki przez doświadczanie.

Kolejnym  punktem wycieczki były zabawy w Centrum Zabaw Fikoland.

• SEZON WYCIECZEK ROZPOCZĘTY!

W dniach 8-10 mają 2023r. odbyła się szkolna wycieczka na Kaszuby. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas: IVABC, VA i VB. Najważniejsze punkty wycieczki to: Kadzidłowo  - Park Dzikich Zwierząt, Muzeum Etnograficzne we Wdzydzach, Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku oraz miasteczko westernowe Mrongoville w Mrągowie. Piękny, nowy, bardzo dobrze wyposażony ośrodek położony na kilku hektarach z niezliczoną ilością atrakcji dla dzieci był miejscem, w którym wypoczywaliśmy po trudach zwiedzania. Podczas całej wycieczki towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda co widać na załączonych zdjęciach.

Opiekunami na wycieczce byli: p. D.Godlewska, p. J.Zdańska i p.T

• NASI LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2022/2023

8 maja w Szkole Podstawowej nr 24 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023.Na uroczystość przybył wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka i wielu znamienitych gości. Głównymi bohaterami gali byli uczniowie, tegoroczni laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Patrycja Trybułowska - laureatka wojewódzkiego konkursu z historii i finalistka wojewódzkiego konkursu z języka polskiego oraz Krzysztof Kulikowski - laureat wojewódzkiego konkursu z matematyki.

Gratulacje należą się nie tylko uczniom, ale również nauczycielom, którzy przygotowywali ich do konkursu, a więc pani Wiesławie Świsłockiej, pani Lidii Kraszewskiej i panu Wojciechowi Smółko. Hasło tegorocznej uroczystości brzmiało: Wiedza jest jedyną rzeczą , która wzbogaca, a której nikt nie może nikomu odebrać. Niech te słowa staną się natchnieniem dla każdego ucznia, być może przyszłego laureata konkursów przedmiotowych.