WIECZÓR Z LEKTURĄ
Jak zachęcić uczniów do czytania lektur obowiązkowych? To pytanie pewnie stawia sobie wielu nauczycieli języka polskiego. Nie znaleziono dotychczas złotego środka. Uczniowie niechętnie sięgają po książki z podstawy programowej, bo z góry zakładają, że są nudne, przestarzałe, nieatrakcyjne. Może to prawda, ale lektura obowiązkowa (jak nazwa wskazuje) jest obowiązkowa i trzeba ją przeczytać.
Aby uaktywnić uczniów w tym obszarze, w naszej szkole (w klasach 7a, 6b i 6a) zorganizowano popołudniowe, zdalne, grupowe czytanie książek. Projekt pod hasłem „Wieczór z lekturą” powstał z inicjatywy pani Lidii Kraszewskiej. Do tej pory odbyło się 9 spotkań online, podczas których przeczytano „Balladynę”, dwa akty „Zemsty” oraz fragmenty „W pustyni i w puszczy”. Uczniowie nie tylko poznają treść lektury, ale też doskonalą technikę czytania, dyskutują. Może warto spróbować?
Powitanie wiosny w klasie Ia
18 marca w klasie Ia odbyło się uroczyste powitanie Wiosny. W tym dniu nawet pogoda początkowo grymaśna, dopasowała się do naszego nastroju. Dzieci miały okazję popisać się kreatywnością samodzielnego wykonania "marzanny". Przy czym było dużo śmiechu i radości. W trakcie zabawy pt. "wiosenna łąka" trenowały pamięciowe rachunki w dodawaniu i odejmowaniu. Na zakończenie oddaliśmy nasze marzanny w ręce zimy, aby móc z uśmiechem powitać Wiosnę :)
32
Brawo Piotrek!
Jest nam niezwykle miło poinformować, że nasz uczeń Piotr Rojszczyk został jednym z laureatów konkursu plastycznego „Ptasia zima nad Biebrzą”!!!
Jego praca zajęła I miejsce w kategorii klas VI-VIII
Serdecznie gratulujemy!!!!
Konkurs zorganizował i przeprowadził Biebrzański Park Narodowy
Wiosnę wita klasa IIIc
Dnia 19 marca 2021 r. uczniowie klasy 3c z wychowawcą Ewą Konopka postanowili przywitać wiosnę. Tego dnia królowały kolory zielony i żółty. Uczniowie podzieleni na kwiatowe drużyny przystąpili do projektowania i wyklejania wiosennej łąki. Efekty pracy wszystkich grup były zachwycające. Grupy wzięły również udział w quizie przyrodniczym, odpowiadając na pytania i zdobywając punkty. Wszyscy uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni kwiatowymi znaczkami „PRZYJACIELA PRZYRODY”.
23
Wiosenne zabawy klasy IIIa
19 marca 2021 r. uczniowie klasy IIIa z wychowawcą Agatą Zub uczestniczyli w niezwykłej zabawie. Tego dnia postanowili udać się w „Podróż do Afryki”. Skłoniła ich do tego lektura „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Zabawa rozpoczęła się zbudowaniem statku. Wiele radości przyniosły też scenki dramowe, z wykorzystaniem masek zwierząt. Podczas wyprawy rozwiązywaliśmy różne krzyżówki i słuchaliśmy ciekawych opowieści na temat fauny i flory Afryki. Spotkanie uświetniła prezentacja naszej koleżanki o zwierzętach afrykańskich.
Po powrocie z podróży, przywitaliśmy wiosnę. Z ogromnym zapałem przystąpiliśmy do wykonania wiosennych plac plastycznych. Były to kwiaty wykonane z papieru oraz bociany. Nie mogło też zabraknąć zagadek, rebusów i łamigłówek o tematyce wiosennej.
Ten dzień był pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Cieszyliśmy się z każdej, wspólnie spędzonej chwili.
20
Dzień Wiosny w kl. IIIb
19 marca 2021 roku , uczniowie klasy 3b, z wychowawczynią Bożeną Skutnik żegnali zimę, z radością witając długo oczekiwaną wiosnę. Najbardziej ekscytującą częścią dnia, był konkurs "Miss Wiosna 2021". Jurorami oczywiście byli, ubrani w kolorach wiosennych chłopcy. To oni przydzielali punkty i zdecydowali, które z dziewczynek zajęły pierwsze trzy miejsca. Zwyciężczynie i pozostałe uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Atrakcją naszej wiosennej zabawy były marzanny. Każdy uczeń z wielką radością zrobił swoją marzannę i papierową żabkę. Były też krzyżówki i inne karty pracy o tematyce wiosennej. Na koniec odbył się quiz przyrodniczy. W ciągu całego dnia panowała wspaniała atmosfera, a uczniowie miło spędzili wspólny czas.
30
Nauka zdalna uczniów klas I-III
W związku z wprowadzeniem od najbliższego poniedziałku (22.03.2021r.), nowych zasad bezpieczeństwa, wszystkie zajęcia, oprócz rewalidacyjnych, będą odbywać się online.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach (za wcześniejszą zgodą Dyrektora szkoły), dziecko z kl I-III, może przyjść do szkoły i uczyć się zdalnie. Wychowawca wtedy organizuje uczniowi stanowisko pracy i prowadzi lekcje online ze szkoły.
W sytuacjach kryzysowych świetlica szkolna zapewni opiekę dziecku, ale fakt ten musi być wcześniej ustalony z Dyrekcją szkoły.
Dyrekcja Szkoły
Domki dla ptaków
Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że wielkimi krokami zbliża się wiosna. W ptasim świecie zaczyna się wielkie poruszenie. Wszyscy, którzy przetrwali zimę lub szczęśliwie wrócili z zimowisk, rozpoczną szukanie dogodnych miejsc na zbudowanie gniazd. Żeby ptakom sprawę ułatwić, dzielna grupa przedstawicieli Kółka Ornitologicznego nie bacząc na przedwiosenną aurę, rozwiesiła przy szkole budki lęgowe. Będą mogły w nich zamieszkać bogatki, mazurki, wróble, muchołówki, modraszki lub pleszki.
Z ogromna niecierpliwością będziemy obserwować kto się do nowych domków wprowadzi.
Dzień Matematyki w kl. IIIa
12 marca 2021 r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą Agatą Zub, już kolejny raz, uczestniczyli w obchodach Dnia Matematyki. Utrwalali swoją wiedzę matematyczną w formie zabawy. Tego dnia pracowali w grupach. Układali mozaiki geometryczne, palety z mnożeniem i dzieleniem oraz piramidy matematyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i karty matematyczne, utrwalające tabliczkę mnożenia, a także tworzenie różnych przedmiotów z wykorzystaniem specjalnych patyczków. Była też gra w bingo oraz kubeczkowy mistrz mnożenia. Na zakończenie każdy mógł zbudować wieżę z kolorowych kubeczków, oczywiście korzystając z przygotowanych kodów. Ten wyjątkowy dzień sprawił wszystkim dużo radości.
Agata Zub
24
Matematyczny turniej wiedzy "Matematyka to ja"
12 marca 2021 r. uczniowie klasy 3c z wychowawcą Ewą Konopka zorganizowali Matematyczny Turniej Wiedzy pt. „MATEMATYKA TO JA”. Turniej zorganizowano w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Matematyki. Z turniejowymi zadaniami uczniowie zmierzyli się w dwuosobowych drużynach. Pracowali bardzo wytrwale. Mistrzami Matematyki zostały Hanna Jaskowska i Anna Gajewska. Miejsce drugie zajęły Ilona Świerzbińska i Wiktoria Krupsińska. Miejsce trzecie, Pola Szwarc i Klaudia Gwiazda. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy. Mistrzynie Matematyki zostały udekorowane szarfami i koronami.
13
Dzień Matematyki w klasie IIIb
12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki. Matematyka ma dzisiaj swoje święto. Tego dnia uczniowie klasy IIIb z wychowawczynią Bożeną Skutnik zorganizowali obchody tego święta. Chcemy dzisiaj udowodnić, że matematyka, to również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Zwłaszcza tych, którzy nie lubią matematyki. Uczniowie doskonalili gry sudoku, liczby rzymskie, kwartały oraz tworzyli niepowtarzalne obrazy z figur geometrycznych. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa „Kupowanie zadań”, w której zapłatą za kupienie zadania z wyższej półki, a co za tym idzie i trudniejszego zadania, jest poprawne rozwiązanie zadania z niższej półki, czyli łatwiejszego. Nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Frajdą też był quiz matematyczny. Wszystkie zadania jakie uczniowie wykonywali pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszyscy poradzili sobie wspaniale!
19
Piraci w naszej szkole!!!
10 marca 2021 r. uczniowie klasy 3c z wychowawcą Ewą Konopka wybrali się w zamorską podróż na WYSPĘ PIRATÓW. List znaleziony w butelce zachęcił wszystkich do poszukiwania skarbu. Piraci korzystając ze starych map, pokonywali trudności i szukali kolejnych wskazówek. Przeszli też trudne szkolenie wilków morskich. Wytrwałość i pomysłowość doprowadziła poszukiwaczy do celu. Skarb został odnaleziony i sprawiedliwie podzielony. Zuchwali piraci „napadli” też na szkolny sekretariat. Panie przeżyły, wykupując się słodyczami :) Zabawę zorganizowano z okazji Dnia Mężczyzny, dlatego były życzenia i upominki dla chłopaków. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, oczywiście „pirackiego”. Zabawa była wspaniała!
23
Dzień Kobiet, Dzień Dziewczyn, Dzień Chłopaka
Nowa galeria Dzień Kobiet, Dzień Dziewczyn została dodana do albumu fotograficznego
10
Dzień Kobiet w klasie IIIb
Chłopcy z klasy III b razem z wychowawczynią Bożeną Skutnik zorganizowali obchody Dnia Kobiet. Chłopcy rozpoczęli świętowanie złożeniem życzeń w formie wierszy. Następnie odśpiewali uroczyste „Sto lat” i opowiedzieli o znaczeniu imienia każdej dziewczyny. Wszystkie otrzymały płynące z małych serc osobiste życzenia, kwiaty, dyplomy Super Dziewczyny oraz upominki. Nie zabrakło konkursów i prezentacji artystycznych. Panowie w szczególny sposób dbali o to, aby tego dnia żadna koleżanka nie chodziła ze smutną miną. Miłe chwile trwały przez kolejne lekcje. Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie w organizację tego dnia.
Wychowawczyni klasy Bożena Skutnik
12
Odlotowy Pokaz Mody
Dnia 8 marca 2021 r. uczniowie klasy 3c z wychowawcą Ewą Konopka zorganizowali szczególne obchody Dnia Kobiet. Już od rana trwały przygotowania do ODLOTOWEGO POKAZU MODY. Dziewczęta w roli supermodelek, występowały w przygotowanych wcześniej kreacjach. Na wybiegu prezentowały się pięknie. Chłopcy w roli jurorów oklaskiwali i nagradzali punktami występy koleżanek. Przedsięwzięcie zakończyło się popisami tanecznymi oraz wręczeniem dyplomów i nagród. Nie zabrakło życzeń, kwiatów i upominków z okazji obchodzonego święta. Był też słodki poczęstunek. Zabawa była bardzo udana!
23
Dzień Kobiet – Dzień Dziewczyn!
8 marca wszystkie Panie, Dziewczyny i Dziewczynki otrzymują mnóstwo życzeń, kwiatów i prezentów. My również chcielibyśmy podkreślić wyjątkowość tego dnia… ale zamiast kwiatów mamy bukiet książek i filmów, które warto przeczytać i obejrzeć.
A oto nasze propozycje na dzisiejszy „babski wieczór”:
- „Enola Holmes” (reż. Harry Bardbeer).
Film, który powstał na podstawie bardzo popularnej serii książek Nancy Springer. Zabawna, błyskotliwa i wciągająca historia młodej Enoli, siostry sławnego Sherlocka, z pewnością zainspiruje do odkrywania świata i przeciwstawiania się stwierdzeniu, że kobiety są słabszą płcią.
- „Vaiana: Skarb oceanu” (film animowany, reż. Ron Clements)
Nastoletnia córka przywódcy plemienia chcąc ocalić swoją wyspę przed zagładą wyrusza na niebezpieczną wyprawę po oceanie. Film o księżniczce, która nie czeka na księcia, tylko bierze sprawy w swoje ręce.
- Pipi Langstrumf (książka i film)
Pippi Pończoszanka to najweselsza i najdziwniejsza dziewczynka na świecie! Od kiedy jej ojciec został królem Południowego Pacyfiku, mieszka w Willi Śmiesznotce w towarzystwie konia oraz małpki i robi tylko to, co chce. Nie chodzi do szkoły, jest wielką kłamczuchą i stanowczo lepiej sobie radzi ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku – ale za to ma bardzo dobre serce! (opis od wydawcy).
- Seria „Wspaniałe kobiety, które zmieniły świat”, Wspaniałe kobiety, które zmieniły planetę”, Wspaniałe kobiety, które zmieniły historię”, Kate Pankhurst.
Książki o nadzwyczajnie wspaniałych kobietach, które na trwałe zapisały się na kartach historii, zmieniając oblicze świata.
- „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”, Anna Meller – Dziewit.
Wszystkim chłopakom i dziewczynom, którzy kochają historię. Książka Anny Meller – Dziewit opowiada o Polkach, którym wiele zawdzięczamy. Dla trochę starszych dzieci, 9-14 lat.
- „Dziewczynki latają wysoko” Piękna, prosta, metaforyczna książka o tym, że warto walczyć o swoje marzenia. Najbardziej spodoba się dzieciom w wieku 5-8 lat.
- „Była sobie dziewczynka” , autorzy Piotr Dobry, Łukasz Majewski.
Inspirującą książka, dzięki której młode czytelniczki mogą poznać losy swoich rówieśniczek z różnych epok historycznych i zrozumieć, jak to dobrze być współczesną dziewczynką.
- „Kosmos dla dziewczynek” – wyjątkowy dwumiesięcznik dla wyjątkowych dziewczyn. Piękna szata graficzna, mądre i ważne teksty. Magazyn, który warto pokazać swojej córce.
Miłego Dnia Kobiet!
Dzień Pisarzy
3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Tego dnia uczniowie klasy IIIc z wychowawcą Ewą Konopka zorganizowali obchody tego święta. Dzieci poznały bliżej postać Juliana Tuwima, na podstawie wspólnie czytanej książki Agnieszki Frączek pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” oraz klasowej gazetki informacyjnej. Uczniowie poznali również zabawne wiersze poety. Były krzyżówki, łamigłówki i rozsypanki oraz ilustrowanie wybranych wierszy. Zorganizowano też wystawę powstałych prac.
8
Dzisiaj Dzień Dzikiej Przyrody
Kochany Uczniu, Rodzicu, Nauczycielu...może warto wyjść na spacer do lasu, do parku, do swego ogródka? Może zaplanować wycieczkę w jednym z naszych parków narodowych, rezerwatów, mamy przecież tak blisko. Miłego dnia
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie