21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – święto, które przypomina, jak małe gesty mogą odmieniać życie. A tak ten dzień obchodziły klasy I-III
Wycieczka do Białegostoku
20 listopada klasy IVa i IVb po raz kolejny wybrały się na wspólna wycieczkę, tym razem do Białegostoku. Najpierw wyruszyliśmy do Peru… z Misiem Paddingtonem, a następnie do bardzo ciekawego, chociaż nie wszystkim znanego, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Białymstoku. W zabytkowych wnętrzach dawnego Pałacu Branickich mogliśmy poznać tajniki medycyny, proces kształtowania się przez stulecia tradycji leczniczych, poczuć zapach i atmosferę apteki z przełomu XIX i XX wieku. W ramach warsztatów wykonaliśmy pamiątkowe odlewy gipsowe Pałacu. Opiekunowie, Sławomir Szpyruk, Anna Zyskowska i Wojciech Smółko byli dumni z tego, że podczas zwiedzania nasze dzieciaki wykazywały się dużą wiedzą z zakresu biologii i farmacji
28
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Ubierając się na czerwono dołączyliśmy do ogólnokrajowej kampanii Dzieciństwo Bez Przemocy. Celem Kampanii jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które mają na celu:
- uwrażliwianie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
- wspieranie ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,
- promowanie idei uważnego rodzicielstwa,
- propagowanie systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Klasa IB z panią Ewą Konopka już pięknie włączyła się do akcji, a kolejne nasze działania będziemy sukcesywnie prezentować.
Nie bądźmy obojętni!!!
19
DZIEŃ TOLERANCJI W NASZEJ SZKOLE
Dzień Tolerancji w szkole to wyjątkowe wydarzenie, które promuje akceptację i szacunek dla różnorodności wśród uczniów i nauczycieli. W ramach obchodów każda klasa przygotowała plakat, który został umieszczony na "Korytarzu Tolerancji". Ta inicjatywa pozwala na wyrażenie różnych perspektyw i wartości, które są ważne dla uczniów. Plakaty przedstawiają nie tylko artystyczne talenty, ale również zaangażowanie w budowanie społeczności opartej na wzajemnym zrozumieniu i wsparciu. Dzień Tolerancji to doskonała okazja do refleksji nad tym, jak możemy żyć w harmonii, celebrując różnorodność jako naszą siłę.
20
ŚNIADANIE DAJE MOC - część 2
Dalsza część pyszności przygotowanych podczas akcji "Śniadanie daje moc".
26
Dzień postaci z bajek
Dzień Postaci z Bajek w Naszej Szkole Ten wyjątkowy dzień pełen radości i kreatywności na długo pozostanie w naszej pamięci. Uczniowie naszej szkoły z dumą prezentowali swoje stroje, wcielając się w ulubione postacie z bajek i książek. Kolorowe kostiumy, uśmiechy na twarzach i magiczna atmosfera towarzyszyły nam przez cały dzień.
46
Obchody Święta Niepodległości na sportowo.
Piątek, 8 listopada był dniem, kiedy rozpoczęliśmy razem z moimi zawodniczkami świętowanie obchodów 106 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Oczywiście było to świętowanie na sportowo podczas Biegów Niepodległości w Sokółce. Trzynaście uczennic z klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach rywalizowało na dystansie ok. 1200 metrów, natomiast trener miał do pokonania 2x1918m. W tego typu imprezach najważniejszy był udział i wspólne świętowanie tak ważnej dla każdego Polaka rocznicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale a także wzięli udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu.
Dziękuję serdecznie LKS „Promień” Mońki za sfinansowanie kosztów przejazdu a zawodniczkom za wspaniałą atmosferę i zaangażowanie. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Ewelina Dzienis, Elżbieta Hońko, Iga Oszczapińska, Laura Siemionkowicz, Julia Torebko, Wiktoria Januszewska, Zuzanna Szydłowska, Agnieszka Olszewska, Lena Krysztopa, Wiktoria Krupsińska, Pola Szwarc, Gabriela Bielska, Maja Świerzbińska.
Opiekun Bogdan Sierba
POWOŁANIE NA KONSULTACJĘ KADRY
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali powołani na konsultację kadry wojewódzkiej U12 w piłce nożnej.
Dawid Grygo, Hubert Jaworowski, Jakub Jeleniewski i Jakub Karwowski 23 października wzięli udział w grze selekcyjnej na stadionie miejskim w Białymstoku. Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy i mamy nadzieję na kolejne powołania w przyszłości.
DOŁĄCZ DO JUNIOR RANGER
Zapraszamy naszych uczniów do zapoznania się z fantastyczną propozycją Biebrzańskiego Parku Narodowego.
ŚNIADANIE DAJE MOC
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie klas I-III celebrowali śniadaniową ucztę pod hasłem ŚNIADANIE DAJE MOC. Wydarzenie było doskonałą okazją, by przypomnieć zasady zdrowego odżywiania i uświadomić, jak ważny jest zdrowy posiłek z rana. Kolorowe stoły i kuszące zapachy stanowiły doskonałą zachętę, by uczniowie chcieli spróbować różnych potraw. Śniadania były pyszne, urozmaicone i niecodzienne.
46
SZKOŁA DO HYMNU
Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku jest to piątek, 8 listopada. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
13
11 LISTOPADA - UROCZYSTY APEL
Dziś odbył się w naszej szkole apel z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy VIIa oraz uczennice klasy VIIIa, pod kierunkiem Pani Danuty Godlewskiej, zaprezentowali niezwykle sugestywny montaż słowno – muzyczny. Za pomocą wiersza, piosenki i tańca młodzi artyści przedstawili trudne i zawiłe losy naszego kraju. Wartość artystyczna, dobór repertuaru, wykonanie utworów - wszystko to sprawiło, że młoda publiczność w skupieniu i ciszy oglądała przedstawienie. Z kolei przepiękna interpretacja walca wiedeńskiego w wykonaniu naszych uczennic poruszyła wszystkich. Dziękujemy Pani Danucie i jej wychowankom za wspaniałe wrażenia. Było klasycznie, pięknie i wzruszająco.
57
JESIENNY KONKURS
31 października 2024 r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu na jesienną dekorację drzwi. Zespoły uczniów klas IV-VIII z entuzjazmem przystąpiły do rywalizacji. Kreatywność uczestników nie znała granic. Na drzwiach pojawiły się rozmaite kompozycje. W tym kolorowe liście, dynie, kasztany, a także ręcznie wykonane ozdoby związane z tematyką jesienną. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie, pierwsze miejsce zajęła klasa V b, drugie miejsce klasa IV a i trzecie miejsce klasa VIII c. Wyróżnienie uzyskały klasy IV b, VI b, VI c, VII c. Jednak wszyscy uczestnicy zasługują na pochwałę za swoje zaangażowanie i oryginalność. Efekty pracy wszystkich klas z pewnością przyniosły jesienny urok do naszej szkoły. Konkurs nie tylko rozwijał kreatywność, ale również integrował społeczność szkolną, promując współpracę i wspólne działanie.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
12
Stołówka szkolna
Opłata za obiady w listopadzie 2024 wynosi 114,00 zł.
Wpłat proszę dokonywać wyłącznie przelewem na konto szkoły do 10 listopada 2024 r.
Numer konta: 62 8085 0005 0007 2980 2000 0080
Nieobecność dziecka na obiedzie (minimum 3 dni) proszę zgłaszać do godziny 8:30 na numer telefonu 85 716 27 95.
UWAGA! KONKURS!
Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas IV-VIII do udziału w Konkursie Piosenki z Bajki. Szczegóły na plakacie
OTRZĘSINY I DYSKOTEKA
24 października 2024 r uczniowie klas IV zostali poddani obrzędowi „otrzęsin” i przyjęci do grona społeczności klas starszych naszej szkoły. Imprezę przygotowali i przeprowadzili uczniowie Samorządu Uczniowskiego. Czwartoklasiści musieli zmierzyć się w konkurencji „Głuchy telefon”, z kolei w grze „Jeden z Dziesięciu” wykazać znakomitą wiedzą na temat szkoły. Talent artystyczny zaprezentowali malując portret wychowawcy klasy. Natomiast kondycję i sprawność ruchową pokazali tańcząc belgijkę, kowbojkę i makarenę. Uczniów klas IV wspierali ich wychowawcy, p. Anna Zyskowska oraz p. Sławomir Szpyruk. Czwartoklasistom zostały wręczone dyplomy pamiątkowe. Na zakończenie odbyła się dyskoteka, podczas której uczniowie klas starszych integrowali się z uczniami klas IV. Nad całością czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.
34
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
Dnia 23 października 2024 r. w pięknie udekorowanej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Mońkach, odbyła się uroczysta ceremonia ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: pan Inspektor Oświaty Mieczysław Klimowicz, rodzice i nauczyciele oraz uczniowie klas starszych.
Pierwszoklasiści przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Alicja – Halicka Pochodowicz dokonała pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki od uczniów klas trzecich oraz pozostawili odciski palców w szkolnej kronice. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną. Po powrocie do klas czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczysty dzień upamiętniły zdjęcia.
109
JAN PAWEŁ II – NASZ PATRON
,,Wzywam was, młodzi przyjaciele, byście traktowali ludzi starszych wielkodusznie i z miłością. Starsi potrafią dać wam znacznie więcej, niż możecie sobie wyobrazić” – słowa Św. Jana Pawła II wpisują się w tegoroczne obchody Dnia Papieskiego upamiętniającego wybór Karola Wojtyły na papieża. W tym roku jego hasło brzmi: „Jan Paweł II – Ewangelia starości i cierpienia”. Nauka papieża przypomina, że człowieka mierzy się miarą serca, a tego i łatwo, i trudno się nauczyć.
W naszej szkole uroczyście uczciliśmy wielkiego Polaka. W piątek, 18 października 2024r. złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, a przed obeliskiem zapaliliśmy Światełko Pamięci. Wzięliśmy udział w mszy świętej celebrowanej przez Księdza Dziekana Wojciecha Wojtacha, a także w uroczystym, nastrojowym i jakże wymownym apelu przygotowanym pod kierunkiem księdza Mateusza Anikieja, w którym pięknie zaprezentowali się uczniowie klas ósmych. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania z panią Beatą Grygo. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie uczestniczyli też w zmaganiach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dzień pełen pozytywnych wrażeń na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.
64
ŚLADAMI BOHATERÓW „KAMIENI NA SZANIEC”
8 października 2024r. klasy ósme oraz siódma b wraz z wychowawcami odbyły wycieczkę autokarową „Śladami bohaterów Kamieni na szaniec”. Na początku odwiedziliśmy Cmentarz Powązki Wojskowe w Warszawie. Jest to szczególne miejsce, soczywają tu harcerze Szarych Szeregów oraz Batalionu „Zośka”, którzy zginęli podczas II wojny światowej: Alek, Zośka i Rudy oraz autor książki, Aleksandr Kamiński. Chwilą zadumy i refleksji oddaliśmy hołd młodym harcerzom. Następnie udaliśmy się do Muzeum Więzienia Pawiak, a potem do Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy Alei Szucha, dawnej siedziby Gestapo. Podczas zwiedzania muzeów dowiedzieliśmy się, jak wyglądał dzień na Pawiaku, oraz jak przebiegały przesłuchania na Szucha.
Duże wrażenie wywarła na naszych uczniach wizyta w Liceum im. Stefana Batorego, czyli szkoła do której chodzili bohaterowie książki i gdzie rodziły się ich wspólne przyjaźnie.
Wycieczka śladami bohaterów lektury „Kamienie na szaniec” była żywą lekcją historii i literatury, która na długo zostanie w naszej pamięci.
12
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie