• Aktualności

          • Wiosenne zabawy klasy IIIa
            • Wiosenne zabawy klasy IIIa

              19 marca 2021 r. uczniowie klasy IIIa z wychowawcą Agatą Zub uczestniczyli w niezwykłej zabawie. Tego dnia postanowili udać się w „Podróż do Afryki”. Skłoniła ich do tego lektura „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Zabawa rozpoczęła się zbudowaniem statku. Wiele radości przyniosły też scenki dramowe, z wykorzystaniem masek zwierząt. Podczas wyprawy rozwiązywaliśmy różne krzyżówki i słuchaliśmy ciekawych opowieści na temat fauny i flory Afryki. Spotkanie uświetniła prezentacja naszej koleżanki o zwierzętach afrykańskich.

              Po powrocie z podróży, przywitaliśmy wiosnę. Z ogromnym zapałem przystąpiliśmy  do wykonania wiosennych plac plastycznych. Były to kwiaty wykonane z papieru oraz bociany. Nie mogło też zabraknąć zagadek, rebusów i łamigłówek o tematyce wiosennej.

              Ten dzień był pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Cieszyliśmy się z każdej, wspólnie spędzonej chwili.

          • Dzień Wiosny w kl. IIIb
            • Dzień Wiosny w kl. IIIb

              19 marca 2021 roku , uczniowie klasy 3b, z wychowawczynią Bożeną Skutnik żegnali zimę, z radością witając długo oczekiwaną wiosnę. Najbardziej ekscytującą częścią dnia, był konkurs "Miss Wiosna 2021". Jurorami oczywiście byli, ubrani w kolorach wiosennych chłopcy. To oni przydzielali punkty i zdecydowali, które z dziewczynek zajęły pierwsze trzy miejsca. Zwyciężczynie i pozostałe uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Atrakcją naszej wiosennej zabawy były marzanny. Każdy uczeń z wielką radością zrobił swoją marzannę i papierową żabkę. Były też krzyżówki i inne karty pracy o tematyce wiosennej. Na koniec odbył się quiz przyrodniczy. W ciągu całego dnia panowała wspaniała atmosfera, a uczniowie miło spędzili wspólny czas.

          • Nauka zdalna uczniów klas I-III
            • Nauka zdalna uczniów klas I-III

              W związku z wprowadzeniem od najbliższego poniedziałku (22.03.2021r.), nowych zasad bezpieczeństwa, wszystkie zajęcia,  oprócz rewalidacyjnych, będą odbywać się online.

              W szczególnie uzasadnionych  przypadkach (za wcześniejszą zgodą Dyrektora szkoły), dziecko z kl I-III,  może przyjść do szkoły i uczyć się zdalnie. Wychowawca wtedy organizuje uczniowi stanowisko pracy i prowadzi lekcje online ze szkoły.

              W sytuacjach kryzysowych świetlica szkolna zapewni opiekę dziecku, ale fakt ten musi być wcześniej ustalony z Dyrekcją szkoły.

              Dyrekcja Szkoły

          • Domki dla ptaków
            • Domki dla ptaków

              Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że wielkimi krokami zbliża się wiosna. W ptasim świecie zaczyna się wielkie poruszenie. Wszyscy, którzy przetrwali zimę lub szczęśliwie wrócili z zimowisk, rozpoczną szukanie dogodnych miejsc na zbudowanie gniazd. Żeby ptakom sprawę ułatwić, dzielna grupa przedstawicieli Kółka Ornitologicznego nie bacząc na przedwiosenną aurę, rozwiesiła przy szkole budki lęgowe. Będą mogły w nich zamieszkać bogatki, mazurki, wróble, muchołówki, modraszki lub pleszki.

              Z ogromna niecierpliwością będziemy obserwować kto się do nowych domków wprowadzi.

          • Dzień Matematyki w kl. IIIa
            • Dzień Matematyki w kl. IIIa

              12 marca 2021 r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą Agatą Zub, już kolejny raz, uczestniczyli w obchodach  Dnia Matematyki. Utrwalali swoją wiedzę matematyczną w formie zabawy. Tego dnia pracowali w grupach. Układali  mozaiki geometryczne, palety z mnożeniem i dzieleniem oraz piramidy matematyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i  karty matematyczne, utrwalające tabliczkę mnożenia, a także tworzenie różnych  przedmiotów z wykorzystaniem specjalnych patyczków. Była też gra w bingo oraz kubeczkowy mistrz mnożenia.  Na zakończenie każdy mógł zbudować wieżę z kolorowych kubeczków, oczywiście korzystając z przygotowanych kodów. Ten wyjątkowy dzień sprawił wszystkim dużo radości. 

              Agata Zub

          • Matematyczny turniej wiedzy "Matematyka to ja"
            • Matematyczny turniej wiedzy "Matematyka to ja"

              12 marca 2021 r. uczniowie klasy 3c z wychowawcą Ewą Konopka zorganizowali Matematyczny Turniej Wiedzy pt. „MATEMATYKA TO JA”. Turniej zorganizowano w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Matematyki. Z turniejowymi zadaniami uczniowie zmierzyli się w dwuosobowych drużynach. Pracowali bardzo wytrwale.  Mistrzami Matematyki zostały Hanna Jaskowska i Anna Gajewska. Miejsce drugie zajęły Ilona Świerzbińska i Wiktoria Krupsińska. Miejsce trzecie, Pola Szwarc i Klaudia Gwiazda. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy. Mistrzynie Matematyki zostały udekorowane szarfami i koronami.

          • Dzień Matematyki w klasie IIIb
            • Dzień Matematyki w klasie IIIb

              12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki. Matematyka ma dzisiaj swoje święto. Tego dnia uczniowie klasy IIIb z wychowawczynią Bożeną Skutnik zorganizowali obchody tego święta. Chcemy dzisiaj udowodnić, że matematyka, to również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Zwłaszcza tych, którzy nie lubią matematyki. Uczniowie doskonalili gry sudoku, liczby rzymskie, kwartały oraz tworzyli niepowtarzalne obrazy z figur geometrycznych. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa „Kupowanie zadań”, w której zapłatą za kupienie zadania z wyższej półki, a co za tym idzie i trudniejszego zadania, jest poprawne rozwiązanie zadania z niższej półki, czyli łatwiejszego. Nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Frajdą też był quiz matematyczny. Wszystkie zadania jakie uczniowie wykonywali pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszyscy poradzili sobie wspaniale!

          • Piraci w naszej szkole!!!
            • Piraci w naszej szkole!!!

              10 marca 2021 r. uczniowie klasy 3c z wychowawcą Ewą Konopka wybrali się w zamorską podróż na WYSPĘ  PIRATÓW. List znaleziony w butelce zachęcił wszystkich do poszukiwania skarbu. Piraci korzystając ze starych map, pokonywali trudności i szukali kolejnych wskazówek. Przeszli też trudne szkolenie wilków morskich. Wytrwałość i pomysłowość  doprowadziła poszukiwaczy do celu. Skarb został odnaleziony i sprawiedliwie podzielony. Zuchwali piraci „napadli” też na szkolny sekretariat. Panie przeżyły, wykupując się słodyczami :)  Zabawę zorganizowano z okazji Dnia Mężczyzny, dlatego były życzenia i upominki dla chłopaków. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, oczywiście „pirackiego”. Zabawa była wspaniała!

          • Dzień Kobiet w klasie IIIb
            • Dzień Kobiet w klasie IIIb

              Chłopcy z klasy III b razem z wychowawczynią Bożeną Skutnik zorganizowali obchody Dnia Kobiet. Chłopcy  rozpoczęli świętowanie  złożeniem życzeń w formie wierszy. Następnie odśpiewali uroczyste „Sto lat” i opowiedzieli o znaczeniu imienia każdej dziewczyny. Wszystkie otrzymały płynące z małych serc osobiste życzenia, kwiaty, dyplomy Super Dziewczyny oraz upominki.  Nie zabrakło konkursów i  prezentacji artystycznych. Panowie w szczególny sposób dbali  o to, aby tego dnia żadna koleżanka nie chodziła ze smutną miną.  Miłe chwile trwały przez kolejne lekcje. Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie w organizację tego dnia.

              Wychowawczyni klasy Bożena Skutnik

          • Odlotowy Pokaz Mody
            • Odlotowy Pokaz Mody

              Dnia 8 marca 2021 r. uczniowie klasy 3c z wychowawcą Ewą Konopka zorganizowali szczególne obchody Dnia Kobiet.  Już od rana trwały przygotowania do ODLOTOWEGO  POKAZU  MODY. Dziewczęta w roli supermodelek, występowały w przygotowanych wcześniej kreacjach. Na wybiegu prezentowały się pięknie. Chłopcy w roli jurorów oklaskiwali i  nagradzali punktami występy koleżanek. Przedsięwzięcie zakończyło się popisami tanecznymi oraz wręczeniem dyplomów i nagród. Nie zabrakło życzeń, kwiatów i upominków z okazji obchodzonego święta. Był też słodki poczęstunek.  Zabawa była bardzo udana!

          • Dzień Kobiet – Dzień Dziewczyn!
            • Dzień Kobiet – Dzień Dziewczyn!

              8 marca wszystkie  Panie, Dziewczyny i Dziewczynki otrzymują mnóstwo życzeń, kwiatów i prezentów. My również chcielibyśmy podkreślić wyjątkowość tego dnia… ale zamiast kwiatów mamy bukiet książek i filmów, które warto przeczytać i obejrzeć. 

              A oto nasze propozycje na dzisiejszy „babski wieczór”:

              - „Enola Holmes” (reż. Harry Bardbeer). 

              Film, który powstał na podstawie bardzo popularnej serii książek Nancy Springer.  Zabawna, błyskotliwa i wciągająca historia młodej Enoli, siostry sławnego Sherlocka, z pewnością zainspiruje do odkrywania świata i przeciwstawiania się stwierdzeniu, że kobiety są słabszą płcią.

              - „Vaiana: Skarb oceanu” (film animowany, reż.  Ron Clements) 

              Nastoletnia córka przywódcy plemienia chcąc ocalić swoją wyspę przed zagładą wyrusza na niebezpieczną wyprawę po oceanie. Film o księżniczce, która nie czeka na księcia, tylko bierze sprawy w swoje ręce. 

              - Pipi Langstrumf (książka i film) 

              Pippi Pończoszanka to najweselsza i najdziwniejsza dziewczynka na świecie! Od kiedy jej ojciec został królem Południowego Pacyfiku, mieszka w Willi Śmiesznotce w towarzystwie konia oraz małpki i robi tylko to, co chce. Nie chodzi do szkoły, jest wielką kłamczuchą i stanowczo lepiej sobie radzi ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku – ale za to ma bardzo dobre serce! (opis od wydawcy).

              - Seria „Wspaniałe kobiety, które zmieniły świat”, Wspaniałe kobiety, które zmieniły planetę”, Wspaniałe kobiety, które zmieniły historię”, Kate Pankhurst. 

              Książki o nadzwyczajnie wspaniałych kobietach, które na trwałe zapisały się na kartach historii, zmieniając oblicze świata.

              - „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”, Anna Meller – Dziewit. 

              Wszystkim chłopakom i dziewczynom, którzy kochają historię. Książka Anny Meller – Dziewit opowiada o Polkach, którym wiele zawdzięczamy. Dla trochę starszych dzieci, 9-14 lat. 

              - „Dziewczynki latają wysoko” Piękna, prosta, metaforyczna książka o tym, że warto walczyć o swoje marzenia. Najbardziej spodoba się dzieciom w wieku 5-8 lat.

              - „Była sobie dziewczynka” , autorzy Piotr Dobry, Łukasz Majewski. 

              Inspirującą książka, dzięki której młode czytelniczki mogą poznać losy swoich rówieśniczek z różnych epok historycznych i zrozumieć, jak to dobrze być współczesną dziewczynką.

              - „Kosmos dla dziewczynek” – wyjątkowy dwumiesięcznik dla wyjątkowych dziewczyn. Piękna szata graficzna, mądre i ważne teksty. Magazyn, który warto pokazać swojej córce. 

              Miłego Dnia Kobiet! 

          • Dzień Pisarzy
            • Dzień Pisarzy

              3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Tego dnia uczniowie klasy IIIc z wychowawcą Ewą Konopka zorganizowali obchody tego święta. Dzieci poznały bliżej postać Juliana Tuwima, na podstawie wspólnie czytanej książki Agnieszki Frączek pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” oraz klasowej gazetki informacyjnej. Uczniowie poznali również zabawne wiersze poety. Były krzyżówki, łamigłówki i rozsypanki oraz ilustrowanie wybranych wierszy. Zorganizowano też wystawę powstałych prac.

          • Dzień Piegów 2021
            • Dzień Piegów 2021

              Dnia 1 marca 2021 r. uczniowie klasy IIIc z wychowawcą Ewą Konopka zorganizowali obchody Dnia Piegów. Uczniowie przypomnieli sobie piegowatych bohaterów literatury dziecięcej oraz wspólnie obejrzeli przygody Pippi Pończoszanki.  Były piegowate zabawy, piegowate słodycze oraz zdobywanie piegowatych medali.
              Bawiliśmy się wybornie!

          • Dzień Języka Ojczystego w kl. IIIa
            • Dzień Języka Ojczystego w kl. IIIa

              22 lutego 2021 r. uczniowie klasy IIIa z wychowawcą Agatą Zub zorganizowali Dzień Języka Ojczystego. W trakcie wykonywania różnych zadań przypomnieli poznane zasady ortograficzne. Były ciekawe zabawy , dyktando, ortograficzny wyścig oraz wędrówki ozobotów. Dzieci z zaangażowaniem programowały dla nich trasy, używając poznanych kodów. Długo trwały ortograficzne podróże ozobotów. Ten wyjątkowy dzień przyniósł dużo radości oraz uśmiechu.
              Nauka ortografii może być interesująca i atrakcyjna.

              Agata Zub

          • Dzień Języka Ojczystego w kl. IIIc
            • Dzień Języka Ojczystego w kl. IIIc

              Dnia 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO. W poniedziałek 22 lutego 2021 r. uczniowie klasy IIIc z wychowawcą Ewą Konopka, zorganizowali klasowe obchody tego święta. Były krzyżówki, łamigłówki, rozsypanki wyrazowe i łamańce językowe. Bawiliśmy się świetnie! Zwyciężyła „Drużyna Kropki”! Gratulujemy!

          • Stołówka szkolna
            • Stołówka szkolna

              Opłata za obiady dla uczniów klas I-III w marcu wynosi 80,50 zł.

              Proszę o terminowe uiszczanie wpłat.

              Wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie przelewem na konto szkoły:

              62 8085 0005 0007 2980 2000 0080

              W tytule należy wpisać: imię i nazwisko dziecka, klasę i miesiąc, którego dotyczy wpłata.

              Wpłaty za obiady należy dokonywać do 15 każdego miesiąca.

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
            • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

               Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” (Mikołaj Rej)

              Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

              Nasz język ojczysty ma bogatą i długą historię. Najstarsze zdanie zapisane w języku polskim pochodzi z 1270 roku i brzmi: ,,Daj ać, ja pobruszę, a ty poczywaj", co znaczyło: ,,Daj, niech ja pomielę (pokręcę żarna), a ty odpoczywaj".

              Obecnie na całym świecie po polsku mówi około… 50 mln ludzi! Duże polskojęzyczne społeczności znajdziemy m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii. Język polski — obok chińskiego, węgierskiego i fińskiego — to jeden z najtrudniejszych do nauki języków świata (głoski „szeleszczące” są kłopotliwe nie tylko dla obcokrajowców).

              Włączyliśmy się do obchodów Dnia Języka Ojczystego. Podczas lekcji online języka polskiego uczniowie klas VIa, VIb oraz VIIa mieli okazję prześledzić „błyskawiczne dzieje polszczyzny”, przypomnieć zasady pisowni oraz poprawności gramatycznej. „Łamali” też język, czytając polskie „łamańce językowe”. Oto niektóre z nich:

              • Wpadł ptak do wytapetowanego pokoju.
              • Czy rak trzyma w szczypcach strzęp szczawiu czy trzy części trzciny?
              • Wyrewolwerowany rewolwerowiec wyrewolwerował swój niewyrewolwerowany rewolwer.
              • Szczwanego czepka szczwany czepek zaszczepił na szczypicę.
              • Głaszcz jeźdźcze rżącego źrebca!
              • Przez przemyską pszenicę przeszła przemycona przez przaśną przełęcz przeorysza przedniego zakonu.

              Zachęcamy do poznawania języka ojczystego i dbania o jego piękno.

              Dla ciekawskich- źródła :